Незвичайну знахідку скульптури жінки знайшли біля о.Саксонка. Ми знаємо, що в тому місці в 1803-1905рр був маєток родини Рувє,француза, який заснував перше поселення на території селища. По нашій версії це може бути його донька Софія, яка успадкувала володіння Рувє. Детально про родину можете прочитати(див.Історія Лазурного та книга Рувє).

Цікава історія про цю знахідку. Коли я писав історію селища то в обласному архіві взнав про існування такого герба. Але де його знайти оригінал,перешукав безліч джерел, музеїв і знайшов його в Російському державному історичному архіві в Санкт-Петербурзі. Попросив мого однокласника(Заворуєва Анатолія-він проживає в цьому місті) піти і отримати копію цього гербу,він мені її вислав. Детально про цей герб за посиланням Герб рода дворян Вассал (gerbovnik.ru)

Місце виробництва цього кирпича -неподалік лазурненського кладовища та о.Саксонка. В районі озера брали глину для виробництва,поряд були природні ключі та колодязі(період 1830-1880рр). На картах Шуберта точно вказано “кирпичний сарай”, скотний двор Саксонка, економія Софієвка

Карта Шуберта

На побережжі знайдені римські монети, детально про них читайте тут